"Aš galiu pripažinti komandos nesėkmę, bet negaliu pripažinti jos kai kiti nekovoja ." - Michael'as Jordan'as 


BiografijaMichael'as Jeffrey Jordan'as gimė vasario 17, 1963m, Brooklyn'e, New York'e, bet jo šeima nusprendė persikraustyti į Wilmington'a, Šiaurės Karolinoje (North Carolina), kai jis dar tik mokėsi vaikščioti. Jordan'as yra ketvirtas pagal gimimą vaikas šeimoje iš penkių, jis turi du vyresnisu brolius ir vieną vyresniąją bei vieną jaunesniąją seserį. Michael'o dirbo sunkiai elektrinėje, o labai sunkiai dirbdavo banke. Jordan'o tėvai dirbo sunkiai, kad aprūpintų savo vaikus ir suteiktų jiems gerą gyvenimą.

Būdamas vaikas MJ žaidė krepšinį, futbolą (amerikietiškąjį) ir beisbolą. Jis labiausiais mėgdavo beisbolą, bet po to kai jis pradėjo praleisti daugiau laiko krepšinio aikštėje kieme jo požiūris pasikeitė. Todėl, kad MJ žaisdavo prieš savo vyresnįjį brolį krepšinį tai padarė irgi didelį postūmį į krepšinį, nes nuo mažens jis nepakentė pralaimejimų ir lankė krepšinį tik tam, kad nugalėtų brolį, tačiau palankius ilgiau krepšinis tapo vienintele jo meile. 

Ironiška, bet 1978m, kai Jordan'as pradėjo lankyti Laney'o aukštąją mokyklą Wilmington'e, Šiaurės Karolinoje, jo nepriėmė į mokyklos krepšinio komandą. Užuot pasidavęs jis išsikovoja vietą komandoje ir tapo geriausiu pasaulyje visų laikų ne tik krepšininku, bet ko gero ir apskritai sportininku. 

Tarp 10 ir 11klasės, Jordan'as paaugo nuo 180cm iki 188cm, išsikovojo geresnę vietą komandoje. Jordan'as žaidė taip gerai pirmajame sezone, kad jis buvo pakviestas į penkių žvaigždžių (Five-Star) stovyklą Pittsburgh'e, Pennsylvania'oje, per vasarą prieš antrąjį sezoną komandoje.

Baigiant jo antrąjį sezoną jis ištyso iki 195cm and ir pradėjo gauti krepšininko stipendiją iš Šiaurės karolinos universiteto. Jordan'o populiarumas prasidėjo universitete, kai jis pelnė lemiamus taškus, kurie nulėmė jo komandai pergalę NCAA čempionate.

1984-ųjų vasarą, Jordan'as žaidė už savo šalies rinktinę olimpinėse žaidynėse Los Andžele. Komandą sudarė tokios būsimos žvaigždės kaip Jordan'as, Ewing'as, Mullin'as (NBA žaidėjams nebuvo leidžiama atstovauti rinktinei iki 1992-ųjų metų). Jordan's žaidė pukiai, baugindamas kitas komandas. 

Jis pelnė 14 tšk. prieš Kiniją, 20 prieš Kanadą ir 16 prieš Urugvajų. JAV rinktinė laimejo visas rungtynes vidutiniškai 32,1 taško skirtumu. Jordan'as pirmavo komandoje pagal pelnytus taškus - 17.1 per kiekvienas rungtynes. po dviejų mėnesių po olimpiados jis jau žaidė pirmas rungtynes už "Chicago Bulls".

Jordan'as greitai įrodė, kad jis priklauso lygos žvaigždėms ir jo akrobatiniai triukai ore pelnė jam pravardę "Air Jordan" - "Orinis Jordan'as". Jo akrobatiniai triukai ir galimybės krepšinio aikštelėje padėjo pasirašyti milijoninį kontraktą su "NIKE". 

Jordan'as nulydėjo "Bulius" į tris pasaulio čempionų titulus (1991, 1992 ir 1993m). Jordan'as pasitraukė iš NBA 1993/94 m. sezone po mįslingos jo tėvo mirties death po gandų, kad jis palinko į lošimus ir, kad tai jam tapo žalingu įpročiu.

Po to kai jis įrodė, kad yra geriausias pasaulio krepšininkas, Jordan'as panoro naujų iššukių ir pergalių ir nusprendė išbandyti save profesionaliame beisbole. Jis žaidė už "Birmingham Barons", dukterinę "Chicago White Socks" komandą. Jordan'as greitai suprato, kad jis nėra sutvertas šiam žaidimui po labai prasto sezono. 

1995 metais, Jordan'as pateikė staigmeną grįždamas i NBA tiesiai i atkrintamąsias varžybas, bet deja "Buliams" nepasiseke laimėti čempionato. 1996 metais, MJ nuvedė "Bulls" i geriausią jų visų laikų reguliarujį sezoną ir į ketvirtąjį čempionų titulą per šešis metus. Tais metais jis taip pat suvaidino filme "Space Jam" ("Kosminis Krepšinis"). 

Jordan'as nusprendė pasitraukti vėl ir niekas nežinojo ar visam laikui po 1999 metais laimėto NBA titulo. Jis nusprendė atiduoti daugiau laiko šeimai (žmonai Juanitai, vaikams - Jeffriui, Marcusui ir Jasminai), poilsiui ir draugams. Jordan'as gyvena Highland Park'e. Jis garantavo 99,9 %, kad į NBA nebegrįš.

Jordan'as vėl sudrebina visą pasaulį įsigydamas "Washington Wizards" komandos akcijų ir pasigirsta gandų, kad ruošiasi gryžti į NBA, pats MJ tai pavadino nesamone. Netrukus jis pradeda 
treniruotis su komanda to neslėpdamas, tačiau sako, kad nori atsikratyti keleto nereikalingų kilogramų. 2001m. vasarą Jordan'ui per treniruotę lūžta du šonkauliai ir beveik niekas nebesitiki, kad MJ grįš. Tačiau išsigydęs jis toliau treniruojasi ir vienas iš draugų spaudai pasako, kad MJ nori pasekti savo gero draugo - Mario Lemio, ledo ritulininko pavyzdžiu, kuris grįžo i NHL po trejų metų pertraukos, pats MJ kaip ir prieš tai gandus paneigia, tačiau visas pasaulis vis garsiau kalba, kad MJ gryš. Rugsėjo 11d turėjo įvykti spaudos konferencija, bet buvo atšaukta dėl teroro aktų JAV. Ir štai RUGSĖJO 25 DIENĄ MJ NUSTEBINA PSAULĮ VĖL GRYŽDAMAS Į NBA. Jis vėl vilkės marškinėliu su 23 numeriu, bet ant jų bus užrašyta "Wizards". MJ pasirašė 2m kontraktą su klubu, bet savo akcijas tiems 2metams pardavė. Jis per abu sezonu gaus 2mln dolerių ir juos nusprendė paaukoti teroro aktų aukų šeimoms paremti. Kagi belieka palinkėti MJ sėkmės. 

 


 

MJ statistika                       MJ nuotraukos                      MJ nuotraukos2                       MJ pasiekimai

                           MJ karjera                                MJ gryžta!!                              kita MJ stuff